4.ST AUTOMAT --->>> 6.ST MANUAL

Rady, tipy, triky

Moderátor: karel

Příspěvekod karel » pon kvě 17, 2004 21:07

MKIV centrum píše::-) no uprimne ti nepovim, nikdy jsem MKIV v manualu nemel ani se nesvez.... ale salthebel za 400eur bych si nechal radsi zdat... myslim ze amici to strilej tak kolem 100 baku.... :roll:

Asi jsi se přehlédl je tam "jen" 149€ a to za komplet Short Shifter :wink:
karel
Site Admin

Příspěvekod MKIV centrum » pon kvě 17, 2004 21:10

Yo, oki :-) prehledl....
tak....proc ne ?
MKIV centrum
Začátečník

Příspěvekod karel » pon kvě 17, 2004 21:12

Jen co tam bude manuál tak začnu objednávat. Teda hned jak si nějak zařídím platby přez kartu na netu. Nějak nemám tu správnou na to abych mohl platit třeba ne eBay. :(
karel
Site Admin

Příspěvekod MKIV centrum » pon kvě 17, 2004 21:22

Nevim... moje visa je uplne obyc a neni problem na ebayi nomaulne s nii funguju.... Jinak objednavat muzes se mnou z américhy a tam platis platakem....
MKIV centrum
Začátečník

Příspěvekod karel » pon kvě 17, 2004 21:26

MKIV centrum píše:Nevim... moje visa je uplne obyc a neni problem na ebayi nomaulne s nii funguju.... Jinak objednavat muzes se mnou z américhy a tam platis platakem....

Hmmm já mám nějakou maestro...... na něčem se pak ještě dohodnem až se uvidíme u Petra.
karel
Site Admin

Příspěvekod PetrN » úte kvě 18, 2004 23:09

jen k tomu řazení: zpátečka je za šestkou přes kroužek.
PetrN
Majitel Supry MKIV
Majitel Supry MKIV

Příspěvekod karel » čtv kvě 20, 2004 9:52

PetrN píše:jen k tomu řazení: zpátečka je za šestkou přes kroužek.

Díky Petře, to víš já automaťák už se těším až budu moci řadit a tak abych si to mohl představovat, hodí se mi tvá informace.
karel
Site Admin

Příspěvekod Beaver » čtv kvě 20, 2004 12:03

PetrN píše:jen k tomu řazení: zpátečka je za šestkou přes kroužek.

A spojka je ten pedál úplně nalevo co ? :lol: :twisted:
1990 7M-GTE
ss exhaust (w/o downpipe), muffler 2x110 mm
17" MS-DESIGN, Barum 215/40 :(
Beaver
Super ladič

Příspěvekod karel » čtv kvě 20, 2004 14:49

Beaver píše:A spojka je ten pedál úplně nalevo co ? :lol: :twisted:

Jasan přeci! Teď tam mám díru a levé noze je smutno :lol:
karel
Site Admin

Příspěvekod karel » pon kvě 24, 2004 20:28

Tak dneska jsem odvezl Supru k frajerovi na přestavbu. Zítra se tedy začne s prací. Zatím se bude demontovat vše potřebné z jiné nabourané supry. Ve středu se začne makat na mé Supře a u toho už nemohu chybět. :lol:
karel
Site Admin

Příspěvekod PetrN » sob kvě 29, 2004 11:46

Není na té nabourané Supře z které demontujete převodovku zachovalý interiér? Pár drobností mám zničených a rád bych je vyměnil....
Díky za info.

P.S. Jak jsi daleko s přestavbou?
PetrN
Majitel Supry MKIV
Majitel Supry MKIV

Příspěvekod karel » sob kvě 29, 2004 21:18

PetrN píše:Není na té nabourané Supře z které demontujete převodovku zachovalý interiér? Pár drobností mám zničených a rád bych je vyměnil....
Díky za info.

P.S. Jak jsi daleko s přestavbou?

Mám pro všechny zájemce o nějaké interiérové díly smutnou zprávu. Ta nabořená Supra je v podstatě na padrť. Veškeré díly interieru jsou buď rozmlácené úplně nebo mají alespoň rozlámané uchytné body. To auto šlo asi při 200kmh rovnou do sloupu nebo nevím. Celý blok motoru, převodovka, včetně čumáku putoval blíže k zadku auta a to tak o 5cm.

Jinak moje přestavba vypadá asi takto:
Ve středu šla komplet celá bouračka na rozebrání. Osvobodili jsme z ní převodovku, kardan, řídící jednotku, pedály atd...
Obrázek

No a v pátek už se kuchala moje. Ven musela celá palubka a díky zástavbě "zabezpečovacího" zařízení které tam někdo slušně dobastlil to nebylo nic jednoduchého. Toyota totiž měla vymyšlenou soustavu konektorů které se rozpojí a pak jde postupně vše z palubky vyndat a posléze se dá odpojit i palubka. No a bastlíři co tam dělali zabezpečovačku naletovali kabely natvrdo a to je ještě propletli s původními svazky. Prostě dejte si zamontovat alíka a už vám to auto nikdo nikdy neopraví. na druhou stranu ukrást asi taky nejde když se v tom nevyzná ani servisní technik. takto to vypadalo mo naší akci.
Obrázek

A ještě něco. Zjistil jsem, že mne jeden nejmenovaný dealer Toyoty dost tahal za nos. Když jsem si dal auto po nákupu prohlédnout, tvrdili mi, že dali auto na diagnostiku a že mu prej nic není. Při rozebírání jsem, ale zjistil, že vůbec není zapojená řídící jednotka airbagů a to by rozhodně na diagnostice vidět bylo. Takže dealer má buďto sklerózu jako sviňa a nebo lže až hrůza. A mám mu pak věřit? :x
Naposledy upravil karel dne ned kvě 30, 2004 9:33, celkově upraveno 2
karel
Site Admin

Příspěvekod PetrN » sob kvě 29, 2004 22:11

Dealera budeš ještě potřebovat až dáš palubku dohromady. Pokud zapneš zapalovaní ještě před tím než zapojíš zpět panel s přístrojema (což asi uděláš protože to budeš postupně testovat), tak se ti rozsvítí kontrolka airbagů a jsou jen dvě cesty jak ji zhasnout: 1. servis a připojení na diagnostiku nebo 2. využít návod z mkiv.com a propojit nějaké kontakty na jednom konektoru v motoru (což bych asi neriskoval).
Vím, že zatím řešíš mnohem zásadnější problémy s převodovkou, ale až budeš finišovat, tak se ti to třeba šikne...... Já se s tím dost navztekal když jsem zapojoval audio.
Držím palce !!

PetrN.
PetrN
Majitel Supry MKIV
Majitel Supry MKIV

Příspěvekod karel » ned kvě 30, 2004 9:31

PetrN píše:Dealera budeš ještě potřebovat až dáš palubku dohromady. Pokud zapneš zapalovaní ještě před tím než zapojíš zpět panel s přístrojema (což asi uděláš protože to budeš postupně testovat), tak se ti rozsvítí kontrolka airbagů a jsou jen dvě cesty jak ji zhasnout: 1. servis a připojení na diagnostiku nebo 2. využít návod z mkiv.com a propojit nějaké kontakty na jednom konektoru v motoru (což bych asi neriskoval).
Vím, že zatím řešíš mnohem zásadnější problémy s převodovkou, ale až budeš finišovat, tak se ti to třeba šikne...... Já se s tím dost navztekal když jsem zapojoval audio.
Držím palce !!

PetrN.

Toho dealera co mi jen nalhává, že něco testoval asi ne. Ale mám už domluveného borce od Freye, že mi to pak sjede. Airbagy by opravdu chybu hlásily, protože tam prostě vůbec nejsou :( A s audiem taky asi budu něco dělat, ale vidím to na metodu "on the Fly" tedy za letu s připojenou baterií. V tomto elektru se vyznám, takže to risknu. 8)
Díky za fandění a rady.
karel
Site Admin

Příspěvekod karel » ned kvě 30, 2004 19:02

Protože byla naše bouraná dárkyně orgánu částečně rozkradena musel jsem zakoupit hlavici řadičky. Dopadlo to trochu jako z nouze cnost, ale posuďte sami. Nic si od toho neslibuji, vyměnit se dá vždy, ale na nedělní úlovek z Marketu za 435Kč to celkem jde ne?
Obrázek
Hned v pondělí jedu zase kouknout jak pokračuje přestavba a třeba už najde řadička své místo :lol:
karel
Site Admin

PředchozíDalší

Zpět na Toyota Supra